‏پنجره اگزیت (Exit) ایران دمودی 

شرکت‌هایی که تمایل به اگزیت دارند می‌توانند با ثبت‌نام در پنجره اگزیت ایران‌ دمودی اقدام به فروش بخشی یا کل سهام خود نمایند.

اگرچه واژه اگزیت ممکن است احساسات منفی به ذهن بیاورد اما در حقیقت اگزیت به معنای آمادگی برای یک انتقال موفق و بسیار مهم است که نقش اساسی در بالا بردن ارزش شرکت دارد. مهمترین سوالی که به هنگام راه اندازی و تامین مالی خطر پذیر مطرح می شود این است پس از انجام سرمایه گذاری پلن و استراتژی خروج شما برای بازگشت سرمایه تان چیست؟

اگزیت:  به معنای خروج بنیانگذاران یا سرمایه گذاران (funders and founders) از استارت آپ و انتقال کل یا بخشی از سهام خود به دیگران است.
تفاوت اگزیت و افزایش سرمایه: در افزایش سرمایه مبلغ سرمایه گذاری شده وارد شرکت شده و بر روی توسعه کسب و کار هزینه می شود. در اگزیت پولی وارد شرکت نمی شود و سهامداران سهم خود را به فروش می رسانند و عواید ناشی از فروش به حساب  سرمایه گذار واریز خواهد شد.

دلایل اگزیت: 
دسته اول: پایان فعالیت قانونی شرکت، رسیدن سرمایه گذار به هدف تجاری مورد انتظار خود، نیاز فوری به سرمایه نقدی، محدود کردن ضرر و زیان و … .
دسته دوم: محدودیت های قانونی : براساس قانون صندوق های جسورانه بورسی دارای عمر مشخصی هستند. ( ماده 3- اساسنامه صندوق های جسورانه قانون بازار اوراق بهادار ج.ا.ا. ) برهمین اساس پس از پایان یافتن دوره زمانی مورد نظر باید اگزیت انجام شود و یا صندوق منحل گردد. همچنین برخی از مجامع شرکت ها پیش از  پایان دوره فعالیت صندوق تصمیم به واگذاری سهام و اگزیت دارند.  ( تبصره 2- ماده 33 اساسنامه، تبصره 5- ماده 39 اساسنامه و …) 
دسته سوم: شرکت هایی که از رشد مناسبی برخوردارند یا دارای تراز مثبت بوده و سود ده هستند. اما سرمایه گذاران شرکت بنا به دلایل شخصی یا پس از رسیدن به هدف تجاری مورد انتظار خود تمایل دارند کل یا بخشی از سرمایه خود را از طریق اگزیت نقد کنند.
دسته چهارم: شرکت های استارتاپی  که بر اساس صورت های مالی زیان ده هستند. لکن بواسطه سرمایه گذاری و تامین مالی به موقع، بازار رو به رشد کسب و کارهای اینترنتی، این شرکت ها در آینده رشد های بسیار بالایی را تجربه خواهند کرد و سرمایه گذاران آتی سود های سرشاری را به دست خواهند آورد. در مقطع فعلی سهامداران اولیه برای تامین منابع مالی دیگر پروژه هایشان تمایل دارند بخشی ازسهام یا همه سهامشان را به فروش بگذارند.
دسته پنجم: سرمایه گذاران انجل یا شتابدهندهایی که در مراحل ابتدایی استارتاپ سرمایه گذاری کرده اند و در راندهای بعدی باید خروج داشته باشند تا مجددا بر روی شرکت های بذری سرمایه گذاری کنند. 
دسته ششم: در مواردی که یک کمپانی بزرگ / یا  CVC  با توجه به استراتژی سرمایه گذاری در شرایطی حاضر به تامین منابع مالی و سرمایه گذاری است که پیش از ورود به ترکیب سهامداری بخشی یا تمامی سرمایه گذاران قبلی اگزیت نمایند.

 به دلایل شش گانه ای که ذکر شد برخی شرکت ها با ثبت نام درپنجره اگزیت ایران دمودی تمایل به فروش سهامشان دارند. چنانچه شما نیز علاقمند هستید از پنجره اگزیت ایران دمودی برای فروش بخشی یا همه سهام خود اقدام کنید. لطفا در لینک بالا ثبت نام و اعلام آمادگی بفرمائید.

همچنین  خرید به موقع در هنگام اگزیت فرصت ویژه و منحصر به فردی برای سرمایه گذاران است که می توانند  با تخفیف مناسب وارد ترکیب سهامداری یک شرکت موفق شوند. تیم ایران دمو دی پس از غربالگری متقاضیان فروش سهام، فقط نمونه های موفق و با نرخ سود قابل توجه و یا شرکت های دارای رشد مناسب را به شما خریداران محترم معرفی خواهند کرد. چنانچه علاقمند به مشاهده این فرصت ها هستید در لینک بالا در قسمت خریداران سهام ثبت نام کنید.